Az ecuadori autógyártás jelentős szereplője, a General Motors helyi üzeme pénteken beszünteti termelését. A döntés hátterében a helyi versenytársak által gyakorolt nyomás áll, azonban a vállalat továbbra is forgalmaz majd járműveket az andoki országban.
A General Motors csütörtökön jelentette be, hogy továbbra is elkötelezett a nyereséges és önfenntartó kínai működés mellett, annak ellenére, hogy egyre nagyobb kihívásokkal kell szembenéznie a helyi márkák által támasztott erős versenyben.
A Credit Suisse korábbi részlegvezetője fogja felügyelni Európa egyik legrégebbi autódinasztiájának befektetési cégeit – írja a Bloomberg.
Az autógyártók és az ágazat szakmai képviseleti szervezete, az AAI az elektromos járművek értékesítésének lassított növelésére szólította fel a Biden-kormányzatot. John Bozzella, az AAI elnöke egy vasárnapi beszédében a vásárlók választási lehetőségei megőrzése mellett foglalt állást. Indoklásuk szerint az elektromos technológia még mindig túl drága az átlagfogyasztó számára, másrészt a töltési infrastruktúra is fejlesztésre szorul még.
Új év, újabb Jim Cramer féle megmondások: a CNBC megmondóembere szerint az idei évet (legalábbis az elejét) nem a 2023-as sztárpapírok fogják uralni, azaz nem a Csodálatos Hetes néven közismertté vált részvénycsoport teljesítménye lesz a meghatározó.
A General Motors megőrizte vezető pozícióját az amerikai piacon az autógyártók között 2023-ban, túlszárnyalva a nagy riválisnak számító Toyotát.
A General Motors bejelentette, hogy jelentős, mintegy 9,3 milliárd dolláros többletköltséggel járnak az elhúzódó amerikai sztrájkot követő bérmegállapodások a cég számára. A leállásoknak és a megnövekedett költségeknek pedig a vállalat idei eredményeire is komoly negatív hatásai lesznek. Ennek ellenére azonban van minek örülni, hiszen a vállalat 10 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási programot indít, és az osztalékot is megemelik.
Masszív átalakuláson megy keresztül az autóipar, a gyártók nagy erőkkel dolgoznak az elektromos modellek bevezetésén, amelyek egyre nagyobb részarányt képviselnek a flottákon belül. A növekedés azonban lassulni látszik és a kihívásokkal teli makrokörnyezet, a kereslet gyengülése, valamint a fogyasztók megnyeréséért hirdetett árháború komoly nyomás alá helyezi a cégeket. Ezt maguk a vállalatok vezetői is megerősítették, hiszen az elmúlt hetekben egymás után szólaltak fel a világ legnagyobb autógyártóinak vezérei azzal kapcsolatban, hogy a piaci helyzet megváltozása átírja az elektromos autókkal (EV) kapcsolatos terveket.
A General Motors önvezető autóival foglalkozó egységse, a Cruise felfüggeszti működését az USA-ban, miután a kaliforniai szabályozó hatóságok közbiztonsági kockázatnak ítélték vezető nélküli autóit.
Még idén befejezi a General Motors az első, nagy volumenben előállított elektromos autójának, a Chevrolet Boltnak a gyártását, mivel egy új platformon, elsősorban SUV-kat gyártanak majd, írja a Reuters.
Az Egyesült Államokban 7,5 százalékkal nőttek az autóeladások az idei első negyedévben éves összevetésben - áll az autógyártók adatait összesítő listán. Néhány cég, így például a második legnagyobb amerikai gyártó Ford, valamint a Mercedes-Benz és a BMW még adós a számaival.
Eladná a Goldman Sachs néhány üzletágát a cég vezérigazgatója, David Solomons, miután elismerte, hogy hibákat követett el a kereskedelmi banki piacra való betörés során – írja a Financial Times.
A napenergiát hasznosító amerikai nagyvállalatok - többek között a General Motors, Ford és a Google - kedden bejelentette, közös projektet indítanak a virtuális erőművek (Virtual Power Plants - VPP) használatának kiterjesztésére. A cél, hogy csökkentsék a villamosenergia-hálózatok leterheltségét és a fogyasztást - számolt be a Reuters.
Elon Musk arra kéri a rivális autógyártókat, hogy továbbra i hirdessenek a Twitteren, függetlenül attól, hogy felvásárolta a közösségi médiavállalatot. Megígérte azt is, hogy nem ad tisztességtelen előnyöket a Tesla számára -számol be a hírről a Bloomberg.
A nagyvilágban szinte minden napra jut egy-egy nagyvállalati bejelentés ESG témakörben. Egyes cégek még a célkitűzéseikről, mások az első lépésekről, az úttörők pedig már az eredményeikről is be tudnak számolni. Az ESG Today összesítése alapján mutatjuk be a múlt heti történéseket, a vállalati szektor fenntarthatósági lépéseit illetően.
Sokak szerint nagy korrekcióban, mások szerint már a régóta magára várató trendfordulóban van a részvénypiac a tengerentúlon és így a globális színtér nagy részén is. Bárkinek is van igaza, ilyenkor egyre inkább előtérbe kerülnek olyan szektorok, ágazatok és egyedi részvények, amelyben nincs relatív erő, és a mezőny végefelé helyezkednek el inkább. Ha tényleg csak egy átmeneti visszaesésről van szó, akkor az ide tartozó papírok a technikai elemzés tanúsága szerint továbbra is lemaradóak lesznek. Amennyiben pedig tényleg eljön a bessz ideje, akkor éppen ezek lehetnek lefelé a vezetők. Akármilyen szemszögből is nézzük őket, a medvék okkal szerethetik őket. Ide tartoznak a klasszikus ipari cégek, amelyek jellemzően érzékenyek a konjunktúra ciklusokra és a kamatemelési várakozások nyilvánvalóan nem is tesznek nekik jót. A piaci mozgások alapján megnézzük, hogy mostanában mire számíthatunk tőlük.
Részletes információk derültek ki a 1,5 órás tárgyalásról.
Cikkünk folyamatosan frissül.
6 hónapot se biztos, hogy bírnának.
Nagy István agrárminiszter a Portfolio Checklist vendége volt.
Hegedüs Éva Gránit-vezér a Portfolio Business podcast vendége volt.
Megjöttek a részletes harmadik negyedéves GDP-adatok.